Duyurular

"Web Sitemiz Aktif"
Web Sitemiz Aktif...  Devamı

E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Genel İçerik » Filtre Perliti Nedir ?

Filtre Perliti Nedir ?

İlaç ve boya sanayi, içme suyu, muhtelif gıda suları,muhtelif yağların, glikoz ve fruktozun filtre edilmesinde kullanılmaktadır. Filtrelemede yaygın olarak kullanılmaktadır.

Mikronize Perlit

İçinde çözünmemiş maddelerin kolaylıkla ayrılmasını sağlamak için mikronize perlit kullanılmaktadır. Özellikle yağ sanayinde etkin biçimde kullanılmaktadır. Soğuk veya sıcak her durumdaki karışımların filtre edilmesinde karşılaşılan sorunlara kolay çözüm sağlamaktadır.

Mikronize Perlit Kullanım Yerleri

Gıda Sanayinde Bitkisel yağların, Meyva sularının, Şeker şerbetinin, Bira, şarap ve likörün, Bir çok gıda maddelerinin, Glikoz ve Fuktoz üretiminde başarı ile kullanılmaktadır. Su Arıtma işlemlerinde Baraj, havuz ve içme sularının, Sanayi ve diğer atık suların temizlenmesinde başarı ile kullanıldığı gibi ayrıca, İlaç Sanayinde ,Boya Sanayinde ve bazı kimya Sanayinde kullanılmaktadır.

Gıda Sektöründe Perlit ,Genleştirilmiş perlit, kullanım yerlerine göre süzülecek hammaddenin akışkanlığına en uygun filtre geçiş hızını sağlayacak özel imalat şekliyle üretilir. Çok küçükten (mikron seviyesinde) başlayarak istenen büyüklüğe kadar üretimi yapılabildiği gibi özelliği bozulmadan öğütme usulü ile istenen büyüklük seviyelerine getirilebilir.

Perlit Mikronizenin Üstünlükleri

Düşük yoğunlukta olduğundan ekonomiktir.

Süzülecek hacimlere göre kullanım miktarı seçilir.

Yatırım, Enerji, Personel, Bakım ve Onarım maliyetlerinde önemli tasarruf sağlar

Yüksek sıcaklıkta üretildiğinden sterildir 0,1 mikrondan küçük partikülleri tutabilir. Berrak ve hızlı süzme sağlar

Basınçlı ve vakumlu ortamlarda başarı ile uygulanır Filtre elemanının kullanım süresini uzatır, tıkanmasını önler.

Yüksek süzme kapasitesine sahiptir.Düşük yüzeyli filtrelerle rahat çalışma imkanı sağlar Süzülen materyalin özelliğini bozmaz, istenmeyen tat ve kokulara sebep olmaz.

Hammaddesi ve üretimi yerli olduğu için temini kolaydır.

Toplam Okunma : 959
Bu Sayfayı Arkadaşınıza Önerin
Lütfen Resimdeki kodu yazınız